Zastanawiając się nad wyborem mebli do naszego biura, niejednokrotnie musimy rozważyć kilka aspektów, na którym będzie opierał się nasz wybór. Często szukamy rozwiązań, które będą dla nas najbardziej korzystne pod względem cenowym, jednak czy słusznie postępujemy kierując się tylko takim wyznacznikiem? Musimy sobie przy tym odpowiedzieć na pytanie: czy zależy nam na jakości pracy, na jej komforcie, na wymiernych efektach pracy, jak również na uniknięciu ukrytych kosztów przy zakupie najtańszych mebli biurowych?

Zastanawiając się nad wyborem najtańszej opcji zakupu mebli biurowych czy jakiegokolwiek innego towaru, musimy najpierw uzmysłowić sobie, że cena zazwyczaj wiąże się z jakością. Ile razy w swoim życiu kupiłeś tanie buty, a już za miesiąc musiałeś kupić nowe, bo poprzednie okazały się w ogóle nietrwałe lub bardzo niewygodne? Ile razy kupiłeś najtańszy klucz do wymiany kół w samochodzie, który po dwukrotnym użyciu nie nadawał się już zupełnie do niczego? Przykładów można wymieniać całe mnóstwo. Żyjemy w czasach, w których ludzie prowadzeni chęcią zysku, produkują nietrwałe rzeczy, aby za chwilę sprzedać kolejne. Zapominamy przy tym jak ważna jest dla nas nasza planeta, która jest naszym domem. Na szczęcie w obliczu strachu przed zniszczeniem, przed globalną suszą naszej planety, ludzie zaczynają dostrzegać problem i szukać jednak bardziej ekologicznych rozwiązań.

Ze względu więc na ekologię, ale również dla Twojej wygody, dla Twojego zdrowia, dla Twojego dobrego samopoczucia, jak również dla Twojej prawdziwej oszczędności, warto zastanowić się nad wyborem mebli biurowych, które może na pierwszy rzut oka nie są najtańsze, jednak w procesie długofalowym, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Kupując tanie meble biurowe musimy bowiem liczyć się z ukrytymi kosztami, związanymi z szybkim zmianami w ich wyglądzie, np. z koniecznością wymiany blatu, jak również z częstszymi uszkodzeniami, skutkującymi koniecznością naprawy lub wymiany danych elementów, albo co gorsza całości mebli. Meble biurowe wykonane z najtańszych materiałów często mają krótki okres użytkowania, ze względu na ograniczenia nakładów finansowych na ich produkcję, są również mniej wygodne i praktyczne. Materiał obiciowy foteli jest słabszej jakości, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami związanymi z wymianą tapicerki na nową, elementy konstrukcji również są mniej trwałe i łatwiej mogą ulec zniszczeniu czy zniekształceniu. Biurka ze słabej jakości sklejki mogą się szybko zniekształcić, podczas gdy nieco droższe, ale za to solidniejsze egzemplarze, wykonane np. z naturalnego drewna, będą nam służyć przez lata. Szafy biurowe, które niejednokrotnie muszą udźwignąć tony dokumentów, również potrzebują solidnej konstrukcji, począwszy od frontów, boków czy tyłu szafy, a skończywszy na solidnych zawiasach, które zniosą niezliczone ilości otwarcia i zamknięcia szafy. Nie sądzisz, że będzie wspaniale, jeśli po setnym ich użyciu nie usłyszysz dźwięku skrzypienia? Jestem przekonana, że uśmiechasz się na tą myśl.

Czy zatem nadal uważasz, że cena jest najważniejsza przy wyborze mebli? Czy może jednak warto kupić nieco droższe, ale bardziej trwałe, ergonomiczne i ekologiczne meble, które posłużą Ci przez lata i będą wspierać Twoje zdrowie? Bo czy masz coś cenniejszego niż zdrowie…?