Mało kiedy, kupując meble biurowe, zwracamy uwagę na to, kto jest ich producentem. A jeśli już się nad tym zastanowimy, nie wiadomo dlaczego myślimy, że meble zagraniczne są może jednak lepsze? Skąd takie przekonanie? Pewnie stąd, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu towary zagraniczne były luksusem w Polsce, więc dlaczego by nie meble?

Okazuje się jednak, że dziś sprawa ma się zupełnie inaczej, obecnie bowiem Polska jest największym eksporterem mebli wśród krajów Unii Europejskiej! Jak to się dzieje? Otóż zagraniczni odbiorcy cenią polskie meble przede wszystkim za ich wysoką jakość. Dodatkowo terminowość ich wykonania, szybkość dostaw oraz elastyczne umowy, sprawiają, że polskie meble są wysoko cenione w gospodarce zagranicznej. Należy zauważyć, że w 2021 roku meble pochodzące z Polski zostały eksportowane do 17 krajów świata, niemniej jednak największy zagraniczny rynek zbytu opiera się na Unii Europejskiej. Największym odbiorcą polskich mebli są Niemcy, ale też Czechy, Słowacja i Węgry. Bardzo dynamiczny wzrost eksportu odnotowano również do Finlandii. Nie da się przy tym nie zauważyć, że polskie meble, w tym meble biurowe, biją rekordy produkcji i eksportu, w 2021 roku branża meblarska stanowiła 4,4 % wartości polskiego eksportu, podbijając zagraniczne rynki. Większość firm z tej branży znajduje się w województwie wielkopolskim, kolejno warmińsko-mazurskim i dolnośląskim oraz pomorskim, tworząc rynek meblarski na poziomie 29,5 tys. firm. Można zatem z pewnością stwierdzić, że polskie firmy meblarskie są światową czołówką w potencjale produkcyjnym, przy czym dodatkowym atutem rozwoju polskiego przemysłu meblowego jest fakt, że Polska posiada duże krajowe zasoby drewna.

Wiedza jest kluczem do sukcesu, a posiadając już wszystkie powyższe informacje, możemy wybrać dobrej jakości meble biurowe do naszego gabinetu, bez wahania stawiając na polskiego producenta. Mamy przy tym niemały wybór, bowiem w Polsce funkcjonuje naprawdę dużo dobrze rozwiniętych firm meblarskich, a jakość polskich mebli biurowych można określić mianem światowej jakości! Jak więc nie pokusić się na zakup mebli biurowych od polskiego producenta, kiedy tyle argumentów przemawia za tym, aby jednak to zrobić… Warto pomyśleć również, że dodatkowym ułatwieniem może okazać się kontakt z producentem, gdyż firma znajduje się na terenie kraju, można więc zatem łatwo współpracować w zakresie wizualizacji i technicznych wartości mebli biurowych, dostosowując je do naszych indywidualnych potrzeb.

Okazuje się, że rozsądnym rozwiązaniem przed jakimkolwiek zakupem (czy to będą meble biurowe, czy ubrania, czy może zwyczajna lampa) jest analiza rynku. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, w której zakorzenione w nas przekonania, doprowadzają nas do błędnych, często gorszych wyborów. A wybór mebli biurowych? Oczywiście najlepiej od polskiego producenta.